קייטרינג לאירועים קטנים

במאמר הבא נדבר על אירועים קטנים.

אז קודם כל, אירוע קטן בדרך כלל זה אירוע שנערך בבית פרטי, לופט – או מסעדה, אבל היום נתמקד באירועים בהם אתם אחראיים על הארגון כולו כולל על האוכל. מהבחינה הזו אנחנו מדברים על אירוע שהאוכל בו מוגש בצלחות קטנות, בופה, או על מגשים. אירועים מסוג זה, הם אירועים בהם האוכל הוא הדבר המשני. הרעיון המרכזי פה זו ההתרחשות החברתית – מינגלינג שבו הידיים של האנשים אמורות להיות די חופשיות וכך גם הפה שלהם, כי אנחנו רוצים שהם יוכלו לתקשר זה עם זה. לכן, מומלץ לעשות שימוש במנות ביס קטנות, כוסיות קטנות – דברים שלא גוזלים מאיתנו יותר מדי זמן להתעסקות ואכילה סביב שולחן. הרעיון הוא בעיקר לנשנש לאורך האירוע כמה שרוצים ועדיין להיות פנויים לאינטראקציה עם הסביבה.

מגשי אירוח הינה אפשרות נוספת באירועים קטנים. מגשי אירוח זה קצת כמו להזמין אוכל ממסעדה – המגשים מגיעים ארוזים ומוכנים לאכילה. פשוט צריך לפתוח את הקופסא ואפשר להתחיל לאכול. יש לזה כמה יתרונות וכמה חסרונות. אחד היתרונות הכי בולטים של מגשי אירוח זה המחיר הזול באופן משמעותי בהשוואה לאירוע שבו צריך להשקיע במלצרים, בופה, פרזנטציה וכל הדברים שאפשר לצפות לקבל כשמזמינים קייטרינג לאירועים.

החסרונות – שאולי שווה לשים עליהם דגש קודם כל, הם שאתם צריכים להתעסק עם האירוע. אתם צריכים לעבוד באירוע וזה בא לפעמים על חשבון זמן איכות ושיחות עם שאר האורחים. אתם צריכים לדאוג לצלחות, מפיות, למלא את הבופה, לרוקן, לנקות וזה לא ממש עוזר לכם להיות נוכחים באירוע שלכם (אם כי לפעמים התפקיד דווקא מציג אתכם כאנשים אחראיים ורציניים ופותח הזדמנויות לאינטראקציה ממקום שבו האורחים מעריכים את ההשקעה שלכם).

במגשי אירוח דבר נוסף שצריך לזכור זה שמה שהזמנת זה מה שיש. כלומר, אם הזמנת שתי קערות של סלט פסטה והן נגמרו אז אין יותר סלט פסטה. קורה כמעט בכל אירוע שהאוכל בסוף נגמר. החוכמה היא להיערך נכון ולהגדיל ראש, גם אם זה אומר להזמין קצת יותר ממה שנראה לכם שצריך. בין אם מדובר על אירוע חברה, בר מצווה קטנה או אפילו ברית מילה בבית כנסת, כדאי לשים לב גם לפרטים הקטנים משלב התכנון ועד שלב הביצוע.

מאחלים לכם אירוע מוצלח!